EUG2024: Odlični pješkaši Sveučilišta U Zagrebu

Delegacija Sveučilišta u Zagrebu, jedina predstavnica hrvatskih sveučilišta u odbojci na pijesku, završila je svoj nastup na ovogodišnjim Europskim sveučilišnim igrama (EUG). Natjecanje je održano u Miškolcu, a konačni rezultat - odbojkašice na pijesku osvojile 14., a odbojkaši 21. mjesto u Europi!

UNIZG pješkašice započele su natjecanje pobjedama protiv Njemačkog sportskog sveučilišta u Kölnu (2:1) i Sveučilišta Oradea (ROM) (2:0). Nažalost, u daljnjem tijeku natjecanja izgubile su od Sveučilišta Humboldt u Berlinu (0:2) i Sveučilišta u Kölnu (0:2). U borbi za plasman od 13. do 16. mjesta, pobjedile su Metropolija Sveučilište primijenjenih znanosti (2:0), no zatim su izgubile od Sveučilišta Jyväskylä (FIN), te zauzele 14. mjesto u Europi.

S druge strane, UNIZG pješkaši imali su nešto manje sreće. Već u grupnoj fazi nanizali su poraze od Sveučilišta Vytautas Magnus (LTU), Sveučilišta u Klagenfurtu (GER), Sveučilišta Toulouse III - Paul Sabatier (FRA) i Sveučilišta u Valenciji (ESP). Potom su pobjedili Tehnološko sveučilište Dublin (2:0) i krenuli u borbu za plasman od 17. do 24. mjesta. Nakon poraza od Sveučilišta Beykoz (0:2) i pobjede nad Mađarskim sveučilištem za agronomiju i biološke znanosti (2:0), osigurali su 21. mjesto.

Za Sveučilište u Zagrebu nastupali su Laura Vuk i Ema Čuček u ženskoj, te Tonko Pavičević i Borna Kljajić u muškoj konkurenciji, pod vodstvom trenera Ozrena Straže.

Čestitamo svim natjecateljima na odličnim utakmicama i trudu!

REZULTATI