Hrvatski pjeskaši uspješno zaključili FISU Svjetsko sveučilišno prvenstvo

Završilo je FISU Svjetsko sveučilišno prvenstvo u sportovima na pijesku u Riju de Janeiru, a Hrvatska delegacija je ostvarila sjajne plasmane u odbojci na pijesku među predstavnicima iz čak 35 zemalja.

Naši predstavnici zaključili su prvenstvo sjajnim rezultatima! Studentice su završile na odličnom 17. mjestu, dok su studenti zauzeli 33. poziciju.

Za #UniCRO reprezentaciju nastupile su Lea Rašić i Ana Šverko, aktualne prvakinje Hrvatske, a u muškoj konkurenciji boje Hrvatske branili su Tonko Pavičević i Dino Šoš.

Ana, studentica Sveučilišta u Rijeci, je rekla:

“Konkurencija je, i u muškoj i ženskoj kategoriji, bila iznimno jaka jer su to većinom igrači koji se profesionalno bave odbojkom na pijesku, tako da mi je bila čast dijeliti teren s njima. Cjelokupna organizacija natjecanja je bila odlična, od smještaja, hrane, pa sve do samog sustava natjecanja. Nikada nisam imala priliku nastupati na ovako velikom natjecanju, te se stvarno nadam da će biti još prilika jer ovakvi događaji ostaju u sjećanju cijeli život. Svim studentima sportašima savjetovala bih svakako da se uključe u UniSport natjecanja. Želim se još zahvaliti svima u UniSportu te se nadam da nešto slično ponavljamo dogodine.”

Tonko, student Sveučilišta u Zagrebu, već poznat po pobjedi na UniSportHR Finals te nastupu na Europskim sveučilišnim igrama u Miškolcu, je rekao:

“Dojmovi se još nisu slegli, ovo je stvarno jedno prekrasno iskustvo koje se samo jednom u životu može doživjeti. Jako mi je velika čast što sam sudjelovao na ovako velikom eventu. Sama činjenica da igraš protiv parova koji su ti idoli i koje pratiš svakodnevno, je nevjerovatno. Drago mi je da sam imao priliku pričati, trenirati i igrati s njima. Nažalost, s nekim neiskorištenim prilikama i prejakom razinom odbojke na turniru, završili smo na ponosnom 33. mjestu.”

A podijelio je s nama i izbornik reprezentacije, Tomislav Karaula:

"Na natjecanju su nastupile najbolje svjetske ekipe u obje konkurencije, a 80 % ekipa igra i svjetski tour, što se može vidjeti i po njihovim bodovima na svjetskog rang listi. Naše ekipe u ovom trenutku su ostvarile realan uspjeh s obzirom na konkurenciju. Za sportaše koji studiraju, ovo je jedno lijepo sportsko iskustvo i preporučio bi svim sportašima da se prijavljuju na sveučilišne igre jer je konkurencija na igrama dosta jaka. UniSport je nešto najbolje što se moglo dogoditi za studente da se mogu družiti, stjecati prijateljstva i iskustva i natjecati sa studentima iz ostalih država."

Uzbudljivi mečevi, napeta borba i izvanredno sportsko ponašanje obilježili su ovaj turnir. Još jednom, čestitamo svim natjecateljima na sjajnim izvedbama i ponosnom predstavljanju naše zemlje na svjetskoj sceni!

Svi rezultati i snimke utakmica dostupne su na FISU.TV i na službenoj stranici natjecanja FISU BEACH.