EUG 2022 - zlato i dvije bronce za taekwondo reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu

Taekwondo reprezentacija Sveučilišta u Zagrebu osvojila zlato i dvije bronce na Europskim sveučilišnim igrama u Łódźu.

Ivana Arelić (do 62kg) i Kevin Češljar (do 63kg) sa Sveučilišta u Zagrebu junaci su pretposljednjeg dana Europskih sveučilišnih igara osvojivši posljednje combat medalje za hrvatske predstavnike. Ivana se 'prošetala' konkurencijom i nadmoćno svladala Paulu Gomes iz Portugala (2:0), Mariiu Labuzovu iz Ukrajine (2:0) te Csenge Eleonoru Patakfalvy iz Mađarske (2:0) do najvišeg europskog akademskog postolja - zlata. Kevina je u borbi za isto zaustavio predstavnik Turske Ogulcan Calik, što je bilo dovoljno za brončanu medalju. Posljednju brončanu medalju za Sveučilište u Zagrebu i hrvatsku delegaciju osvojio je Franjo Gucić (do 87kg). Prvo je u četvrfinalu svladao predstavnika Portugala Pedra Costu Sequiera (2:0), dok je u polufinalnoj borbi bolji bio Ukrajinac Artem Harbar (0:1). A Laura Grbin i Dominik Greifenstein su osvojili 5. mjesto.

Za taekwondo reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu natjecali su se: Ivana Arelić, Kevin Češljar, Franjo Gucić, Dominik Greifenstein,  Laura Grbin i Tena Naglić pod vodstvom Janje Bambić.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s EUG natjecanja u taekwondou.