Europsko sveučilišno prvenstvo u veslanju na zagrebačkom Jarunu

Na Europskom sveučilišnom prvenstvu u veslanju, Sveučilište u Zagrebu ostvarilo je izvrsne rezultate. Reprezentacija Sveučilišta u Zagrebu osvojila je ukupno 5 medalja na Europskom sveučilišnom prvenstvu u veslanju. Veslači Sveučilišta u Zagrebu osvojili su 2 zlatne, 2 srebrne i 1 brončanu medalju, čime su zauzeli prvo mjesto na tablici.

U finalu A muškog dvojca na pariće (M2x) osvojili su srebrnu medalju, dok su u finalu A muškog dvojca na pariće za lake veslače (LM2x) osvojili brončanu medalju. Ženski dvojac na pariće (W2x) također je osvojio srebrnu medalju u finalu A. U finalu A mješovitog četverca na pariće (W/M4x), Sveučilište u Zagrebu dominiralo je utrkom i osvojilo zlatnu medalju s impresivnih 13 sekundi prednosti. U finalu A muškog osmerca (M8+) njihova dominacija bila je još izraženija, s 8 sekundi prednosti i zlatnom medaljom. Uz to, još jedan hrvatski predstavnik na ovome natjecanju; Sveučilište u Splitu postiglo je izvrstan rezultat, osvojivši brončanu medalju u finalu A muškog samca (M1x).

U kategoriji 2xSLM natjecali su se Nikola Kontrec i Vito Prižmić, pod vodstvom trenera Krešimira Čuljka, dok su u kategoriji 2xSLZ nastupale Ema Hasan i Ana Hasan s trenerom Mislavom Škovranom.

U kategoriji 2xSZ natjecale su se Anamarija Popko i Dora Bjelkanović, u W1X Sara Žuvanić, a u zlatnom 4xMix bili su Ivana Jurković, Josipa Jurković, Nikola Kontrec i Vito Prižmić, koje je vodio trener Aleksandar Vukojičić.

U kategoriji 1xSM natjecao se Mihael Girotto, u 1xSML Paulo Possi, dok su u 2xSM srebrni bili Boris Cesarec i Goran Mahmutović, koje je vodio trener Kempes Krešimir Petrović.

U kategoriji 8+SM natjecali su se zlatni studenti Marin Smoljanović, Bartol Bućan, Roko Bošković, Fran Šuk, Goran Mahmutović, Boris Cesarec, Patrik Lončarić i Anton Lončarić s kormilarkom Leom Faber, pod vodstvom trenera Tonija Urlića.